BES Q40KEU-UOU15B-S27G
SKU: BES0212 Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES0212 (BES Q40KEU-UOU15B-S27G) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: 73 x 40 x 40 mm, Style Housing: 40x40, Installation: for flush mounting, Range: 15 mm, Switching output: normally closed (NC), Switching frequency: 100 Hz, Housing material: PBT, Zinc, Die casting, Material sensing surface: PBT, Connection: Connector, M12x1-Male, Operating voltage Ub: 20...250 VDC/20...250 VAC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, EAC
    Style Housing
    40x40
    Installation
    for flush mounting
    Range
    15 mm
    Switching output
    normally closed (NC)
    Switching frequency
    100 Hz
    Housing material
    PBTZinc, Die casting
    Material sensing surface
    PBT
    Connection
    Connector, M12x1-Male
    Operating voltage Ub
    20...250 VDC/20...250 VAC
    Ambient temperature
    -25...70 °C