BAW M12MG2-ICC20B-BP00,2-GS04
SKU: BAW001F Abandonné. Remplacement disponible
Remplacement recommandé:
Prix hors TVA
Demander un devis
    BAW001F (BAW M12MG2-ICC20B-BP00,2-GS04) - Inductive distance sensors - Dimension: Ø 12 x 65 mm, Style Housing: M12x1, Installation: for flush mounting, Range: 0.5...2 mm, Analog output: Analog, current 4…20 mA, Output characteristic: falling on approach, Limit frequency –3 dB: 500 Hz, Repeat accuracy per BWN: ±5 µm, Non-linearity max.: ±45 µm, Housing material: Brass, nickel-plated, Material sensing surface: PBT, Connection: Cable with connector, M12x1-Male, 3-pin, 0.20 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -10...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, UKCA, cULus, WEEE
    Analog output
    Analog, current 4…20 mA
    Limit frequency –3 dB
    500 Hz
    Connection
    Cable with connector, M12x1-Male, 3-pin, 0.20 m, PUR
    Ambient temperature
    -10...70 °C