BAW M12MG2-ICC20B-BP00,2-GS04
SKU: BAW001F Tootmisest eemaldatud. Saadaval asendus
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    BAW001F (BAW M12MG2-ICC20B-BP00,2-GS04) - Inductive distance sensors - Dimension: Ø 12 x 65 mm, Style Housing: M12x1, Installation: for flush mounting, Range: 0.5...2 mm, Analog output: Analog, current 4…20 mA, Output characteristic: falling on approach, Limit frequency –3 dB: 500 Hz, Repeat accuracy per BWN: ±5 µm, Non-linearity max.: ±45 µm, Housing material: Brass, nickel-plated, Material sensing surface: PBT, Connection: Cable with connector, M12x1-Male, 3-pin, 0.20 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -10...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, UKCA, cULus, WEEE
    Style Housing
    M12x1
    Installation
    for flush mounting
    Range
    0.5...2 mm
    Analog output
    Analog, current 4…20 mA
    Output characteristic
    falling on approach
    Limit frequency –3 dB
    500 Hz
    Repeat accuracy per BWN
    ±5 µm
    Non-linearity max.
    ±45 µm
    Housing material
    Brass, nickel-plated
    Material sensing surface
    PBT
    Connection
    Cable with connector, M12x1-Male, 3-pin, 0.20 m, PUR
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -10...70 °C