MAX48N-11V10K30300
SKU: 1219721 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Linear encoders | MAX | MAX48N-11V10K30300 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Radial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 30 mm / Flat | Supply voltage: 12 V DC (8 ... 16 V DC) | Communication interface: Analog / Voltage | Connection type: Connecting cable, 3-wire, 750 mm | Measuring range: 0 mm ... 300 mm | Output signal: 0.5 V DC ... 4.5 V DC
    Position (F.S.)
    0 mm ... 300 mm1)
    Switch-on current
    Typ. 2.5 A/ 50 µs
    Communication Interface detail
    Voltage
    Voltage output
    0.5 V DC ... 4.5 V DC
    Connection type
    Connecting cable, 3-wire, 750 mm
    Supply voltage
    12 V DC (8 ... 16 V DC)
    Residual ripple
    < 1% S-S