MAX48A-32JFDSE0420
SKU: 1114933 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Linear encoders | MAX | MAX48A-32JFDSE0420 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Axial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 63 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: SAE J1939 | Connection type: Male connector, M12 type L (24x24 mm), 5-pin | Measuring range: 0 mm ... 420 mm
    Position (F.S.)
    0 mm ... 420 mm1)
    Measuring frequency (internal)
    1 ms
    Transmission rate (cycle time)
    20 ms
    Communication interface
    SAE J1939
    Baud rate
    250 kbit/s
    Source Adress
    FD
    Network Management Protocol
    SAE J1939-81
    Application Layer
    Connection type
    Male connector, M12 type L (24x24 mm), 5-pin
    PIN assignment
    1=V DC; 2=n.c.; 3=GND; 4=CAN_H; 5=CAN_L
    Residual ripple
    < 1% S-S