MAX48A-32A10EC1600
SKU: 1156490 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Linear encoders | MAX | MAX48A-32A10EC1600 | Type: Ø 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 63 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: Analog / Current | Connection type: Male connector, M12 type L (24x24 mm), 4-pin | Measuring range: 0 mm ... 1,600 mm
    Pressure pipe/End cap
    Flat
    Position (F.S.)
    0 mm ... 1,600 mm1)
    Damping zone
    63 mm
    Steady
    Setpoint tolerance
    ≤ ± 1 mm
    Communication Interface detail
    Current
    Current output
    4 mA ... 20 mA
    PIN assignment
    1=n.c.; 2=V DC; 3=GND; 4=SIG
    Residual ripple
    < 1% S-S