MAX48A-12V30EE0500
SKU: p662477 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Linear encoders | MAX | MAX48A-12V30EE0500 | Type: 48 mm 48f7 for IN cylinder mounting – cylinder bore hole 48H8 | Cable connection direction: Axial | Pipe diameter / Damping zone / End cap: 10 mm / 30 mm / Flat | Supply voltage: 24 V DC (8 ... 32 V DC) | Communication interface: Analog / Voltage | Connection type: Male connector, M12 type L (24x24 mm), 4-pin | Measuring range: 0 mm ... 500 mm | Output signal: 0.5 V DC ... 9.5 V DC
    Position (F.S.)
    0 mm ... 500 mm1)
    Communication Interface detail
    Voltage
    Voltage output
    0.5 V DC ... 9.5 V DC
    PIN assignment
    1=n.c.; 2=V DC; 3=GND; 4=SIG
    Residual ripple
    < 1% S-S