LMS511-12100 Heavy Duty
SKU: 1071590 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    LiDAR sensors | LMS5xx | LMS511-12100 Heavy Duty | Working range: 0.2 m ... 80 m | Resolution power: Standard Resolution | Enclosure rating: IP65, IP67 | Color: Gray (RAL 7032) | Integrated application: Field evaluation, output of measurement data | Connection type: 4 x M12 round connector (stainless steel) | Scanning frequency: 25 Hz, 35 Hz, 50 Hz, 75 Hz, 100 Hz
    Application
    Outdoor, Indoor
    Variant
    Heavy-Duty
    Resolution power
    Standard Resolution
    Light source
    Infrared (905 nm, ± 10 nm)
    Laser class
    1 (EN/IEC 60825-1:2014, EN 60825-1:2014+A11:2021)
    Scanning frequency
    25 Hz35 Hz50 Hz75 Hz100 Hz
    Horizontal
    0.042°, interlaced
    Scan field flatness
    Heating
    Self-heating with additional integrated heating
    Working range
    0.2 m ... 80 m
    At 10% remission factor