DBS36E-S3EL00300
SKU: 1063595 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Incremental encoders | DBS36/50 | DBS36E-S3EL00300 | Mechanical design: Solid shaft face mount flange 6 mm x 12 mm (With flat) | Communication interface: 7 V ... 30 V, HTL, Push pull | Connection type: Cable, 8-wire, universal, 3 m | Pulses per revolution: 300
    Connection type
    Cable, 8-wire, universal, 3 m
    Mechanical design
    Solid shaft, face mount flange
    Shaft diameter
    6 mmWith flat
    Shaft length
    12 mm
    Вес
    0.4 Ncm (+20 °C)
    Permissible shaft loading
    40 N (radial)1)20 N (axial)
    Operating speed
    6,000 min⁻¹2)
    Maximum operating speed
    ≤ 8,000 min⁻¹3)
    Moment of inertia of the rotor
    0.6 gcm²
    Operating temperature range
    –20 °C ... +85 °C, –35 °C ... +95 °C on request