BNS 813-D06-D16-100-22-06-FC
SKU: BNS013M Снято с производства
Цена без НДС
Запросить цену
    BNS013M (BNS 813-D06-D16-100-22-06-FC) - Mechanical multiple position limit switches with safety switch positions - Dimension: 120 x 140 x 84 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 6x Chisel, Version: Safety EN 60204-1, Operating principle: 1-6. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-6. Switch position: 6 A, Rated operating voltage Ue: 1-6. Switch position: 24 V DC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-6. Switch position: 40 m/min, Switch position spacing: 16 mm, Connection type: 1-6. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, UKCA, CCC, WEEE
    Number of switching positions
    6x Chisel
    Continuous current
    1-6. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-6. Switch position: 24 V DC
    Approach speed
    1-6. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    16 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C