BNS 813-D04-R12-100-55-FD-0573
SKU: BNS0113 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Housing material
    Aluminium, Anodized
    Version
    Safety EN 60204-1
    Operating principle
    1. Switch position: Inductive | 2-4. Switch position: Mechanical
    Range
    2 mm
    Continuous current
    1. Switch position: 0.2 A2-4. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1. Switch position: 24 V DC2-4. Switch position: 250 V AC
    Installation
    Vertical
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Approach speed
    2-4. Switch position: 60 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-4. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...70 °C