BNS 813-D04-L12-100-55-FC-1075
SKU: BNS02R4 Снято с производства
Цена без НДС
Запросить цену
    BNS02R4 (BNS 813-D04-L12-100-55-FC-1075) - Mechanical multiple position limit switches with safety switch positions - Dimension: 120 x 90 x 83 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 4x Roller bearing, Version: Safety EN 60204-1, Operating principle: 1-4. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-4. Switch position: 6 A, Rated operating voltage Ue: 1-4. Switch position: 250 V AC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1. Switch position: 80 m/min, 2-3. Switch position: 120 m/min, 4. Switch position: 80 m/min, Switch position spacing: 12 mm, Connection type: 1-4. Switch position: Screw terminals, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE
    Operating principle
    1-4. Switch position: Mechanical
    Continuous current
    1-4. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-4. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1. Switch position: 80 m/min2-3. Switch position: 120 m/min4. Switch position: 80 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-4. Switch position: Screw terminals
    Ambient temperature
    -5...85 °C