BNS 813-D02-R12-100-12-02-FD-S80R
SKU: BNS03UF Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BNS03UF (BNS 813-D02-R12-100-12-02-FD-S80R) - Mechanical multiple position limit switches with safety switch positions - Dimension: 120 x 70 x 85 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 2x Roller, Version: Safety EN 60204-1, Operating principle: 1-2. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-2. Switch position: 4 A, Rated operating voltage Ue: 1-2. Switch position: 6…60 V, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-2. Switch position: 60 m/min, Switch position spacing: 12 mm, Connection type: 1. Switch position: Connector, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Continuous current
    1-2. Switch position: 4 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 6…60 V
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1. Switch position: Connector
    Ambient temperature
    -5...85 °C