BNS 813-B05-R12-72-10-01
SKU: BNS0426 Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BNS0426 (BNS 813-B05-R12-72-10-01) - Mechanical multiple position limit switches with safety switch positions - Dimension: 116 x 90 x 77 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 5x Roller, Version: Safety EN 60204-1, Operating principle: 1-5. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-5. Switch position: 6 A, Rated operating voltage Ue: 1-5. Switch position: 250 V AC, Installation: Horizontal, Approach direction: Vertical to mounting surface, Approach speed: 1-5. Switch position: 60 m/min, Switch position spacing: 12 mm, Connection type: 1-5. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, WEEE
    Number of switching positions
    5x Roller
    Continuous current
    1-5. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-5. Switch position: 250 V AC
    Installation
    Horizontal
    Approach direction
    Vertical to mounting surface
    Approach speed
    1-5. Switch position: 60 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C