BNS 813-B04-R12-72-10-01
SKU: BNS0232 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Continuous current
    1-4. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-4. Switch position: 250 V AC
    Installation
    Horizontal
    Approach direction
    Vertical to mounting surface
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C