BNS 813-B04-R12-61-A-22-04-FC
SKU: BNS02MN Abandonné
Prix hors TVA
Demander un devis
    BNS02MN (BNS 813-B04-R12-61-A-22-04-FC) - Mechanical multiple position limit switches with safety switch positions - Dimension: 79 x 60 x 75 mm, Housing material: Aluminium, Anodized, Number of switching positions: 4x Roller, Version: Safety EN 60204-1, Operating principle: 1-4. Switch position: Mechanical, Continuous current: 1-4. Switch position: 6 A, Rated operating voltage Ue: 1-4. Switch position: 250 V AC, Installation: Vertical, Approach direction: longitudinal, parallel to attachment surface, Approach speed: 1-4. Switch position: 60 m/min, Switch position spacing: 12 mm, Connection type: 1-4. Switch position: Screw terminal, Ambient temperature: -5...85 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, UKCA, CCC, WEEE
    Continuous current
    1-4. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-4. Switch position: 250 V AC
    Installation
    Vertical
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Switch position spacing
    12 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C