BNS 813-B04-D12-61-A-55-0557
SKU: BNS02L8 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Housing material
    Aluminium, Anodized
    Number of switching positions
    4x Chisel
    Version
    Safety EN 60204-1
    Operating principle
    1. Switch position: Mechanical | 2-4. Switch position: Inductive
    Continuous current
    1. Switch position: 6 A2-4. Switch position: 0.2 A
    Rated operating voltage Ue
    1. Switch position: 250 V AC2-4. Switch position: 24 V DC
    Installation
    Vertical
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Approach speed
    1. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-4. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...70 °C