BNS 813-B03-R12-61-A-55-0648
SKU: BNS02KF Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Housing material
    Aluminium, Anodized
    Number of switching positions
    3x Roller
    Version
    mechanical-inductive
    Operating principle
    1-2. Switch position: Mechanical | 3. Switch position: Inductive
    Continuous current
    1-2. Switch position: 6 A3. Switch position: 0.2 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 250 V AC3. Switch position: 24 V DC
    Installation
    Vertical
    Approach direction
    longitudinal, parallel to attachment surface
    Approach speed
    1-2. Switch position: 60 m/min
    Switch position spacing
    12 mm
    Connection type
    1-3. Switch position: Screw terminal
    Ambient temperature
    -5...70 °C