BNS 813-B02-D16-61-B-10-01
SKU: BNS02EU Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Number of switching positions
    2x Chisel
    Continuous current
    1-2. Switch position: 6 A
    Rated operating voltage Ue
    1-2. Switch position: 250 V AC
    Approach speed
    1-2. Switch position: 40 m/min
    Switch position spacing
    16 mm
    Ambient temperature
    -5...85 °C