BES Q40KFU-PSC20B-S04G-012
SKU: BES0306 Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Style Housing
    40x40
    Installation
    for flush mounting
    Range
    20 mm
    Switching output
    PNP normally open (NO)
    Switching frequency
    100 Hz
    Housing material
    PA
    Material sensing surface
    PA
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Operating voltage Ub
    10...36 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C