BES M30ML-PSC15F-BV03-002
SKU: BES03AM Abandonné. Remplacement disponible
Remplacement recommandé:
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES03AM (BES M30ML-PSC15F-BV03-002) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 76.5 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: non-flush, Range: 15 mm, Switching output: PNP normally open (NO), Switching frequency: 75 Hz, Housing material: Brass, Material sensing surface: PA 12, Connection: Cable, 3.00 m, PVC, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, UKCA, cULus, WEEE
    Range
    15 mm
    Switching output
    PNP normally open (NO)
    Switching frequency
    75 Hz
    Connection
    Cable, 3.00 m, PVC
    Ambient temperature
    -25...70 °C