BES M30MI-PSC15B-S04G
SKU: BES00AF Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Style Housing
    M30x1.5
    Installation
    for flush mounting
    Range
    15 mm
    Switching output
    PNP normally open (NO)
    Switching frequency
    100 Hz
    Housing material
    Brass, Nickel-free coated
    Material sensing surface
    PA 12
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C