BES M30MI-PSC15B-BP10
SKU: BES00A9 Abandonné. Remplacement disponible
Prix hors TVA
Demander un devis
    BES00A9 (BES M30MI-PSC15B-BP10) - Inductive proximity switches and proximity sensors - Dimension: Ø 30 x 53 mm, Style Housing: M30x1.5, Installation: for flush mounting, Range: 15 mm, Switching output: PNP normally open (NO), Switching frequency: 100 Hz, Housing material: Brass, Nickel-free coated, Material sensing surface: PA 12, Connection: Cable, 10.00 m, PUR, Operating voltage Ub: 10...30 VDC, Ambient temperature: -25...70 °C, IP rating: IP67, Approval/Conformity: CE, cULus, EAC, WEEE
    Range
    15 mm
    Switching frequency
    100 Hz
    Housing material
    Brass, Nickel-free coated
    Connection
    Cable, 10.00 m, PUR
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C