BES M08EG1-PSC15A-S04G-W
SKU: BES02YT Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Style Housing
    M8x1
    Installation
    for flush mounting
    Range
    1.5 mm
    Switching output
    PNP normally open (NO)
    Switching frequency
    2000 Hz
    Housing material
    1.4301 stainless steel, PTFE coated
    Material sensing surface
    PBT/PTFE
    Connection
    Connector, M12x1-Male, 4-pin
    Operating voltage Ub
    10...30 VDC
    Ambient temperature
    -25...70 °C