BCC S4A5-0000-1A-010-VX0434-300
Recommended replacement:
Price excluding VAT
Request a quote
BCC0FUN (BCC S4A5-0000-1A-010-VX0434-300) - Single-ended cordsets - Connection: M12x1-Female, angled, 5-pin, A-coded, Power indicator: Green LED, Function indicator (Pin 2): LED white, Function indicator (Pin 4): LED yellow, Switching output: PNP NO/NC antivalent, Cable: PVC black, 30.00 m, Drag chain compatible, Number of conductors: 4, Conductor cross-section: 0.34 mm², Cable temperature, fixed routing: -30...80 °C, Cable temperature, flexible routing: -10...80 °C, Operating voltage Ub: 30 VDC, Rated current (40 °C): 4.0 A, IP rating: IP69K, Approval/Conformity: CE, EAC, WEEE
Connection
M12x1-Female, angled, 5-pin, A-coded
Power indicator
Green LED
Function indicator (Pin 2)
LED white
Function indicator (Pin 4)
LED yellow
Switching output
PNP NO/NC antivalent
Cable
PVC black, 30.00 m, Drag chain compatible
Number of conductors
4
Conductor cross-section
0.34 mm²
Cable temperature, fixed routing
-30...80 °C
Cable temperature, flexible routing
-10...80 °C
Operating voltage Ub
30 VDC
Rated current (40 °C)
4.0 A