BCC M428-M418-3A-320-PX0825-300
SKU: BCC0JLJ Available to order
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection 1
    M12x1-Female, angled, 8-pin, A-coded
    Connection 2
    M12x1-Male, straight, 8-pin, A-coded
    Cable
    PUR black, 30 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    8
    Cable temperature, fixed routing
    -50...80 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...80 °C
    Operating voltage Ub
    30 VDC / 30 VAC
    Rated current (40 °C)
    2.0 A