BCC M415-0000-1A-034-PX8534-100-C003
SKU: BCC0JHN Discontinued. Replacement available
Price excluding VAT
Request a quote
    BCC0JHN (BCC M415-0000-1A-034-PX8534-100-C003) - Single-ended cordsets - Connection: M12x1-Female, straight, 5-pin, A-coded, Switching output: Complementary, Cable: PUR gray, 10 m, drag chain compatible, Number of conductors: 5, Conductor cross-section: 0.34 mm², Cable temperature, fixed routing: -50...90 °C, Cable temperature, flexible routing: -25...90 °C, Operating voltage Ub: 60 VDC / 60 VAC, Rated current (40 °C): 4.0 A, IP rating: IP67, IP68, IP69K, Approval/Conformity: CE, cULus, WEEE
    Switching output
    Complementary
    Cable
    PUR gray, 10 m, drag chain compatible
    Conductor cross-section
    0.34 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -50...90 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...90 °C
    Operating voltage Ub
    60 VDC / 60 VAC
    Rated current (40 °C)
    4.0 A