BCC E818-E818-90-377-PS88N9-050-C128
SKU: BCC0PE3 Discontinued. Replacement available
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection 1
    8-pin
    Connection 2
    8-pin
    Interface
    Ethernet/IP
    Cable
    PUR Shielded Green, 0.3 m
    Cable, note
    Ethernet, CAT 7 by IEC 60332-1
    Number of conductors
    8
    Cable temperature, fixed routing
    -40...80 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -30...70 °C
    Operating voltage Ub
    60 VDC / 50 VAC
    Rated current (40 °C)
    0.5 A