BCC C3C4-0000-10-003-YX84A5-100-C009
SKU: BCC0LNC Discontinued. Replacement available
Price excluding VAT
Request a quote
    Special characteristics
    Washdown
    Connection
    7/8"-Female, angled, 4-pin
    Switching output
    Complementary
    Cable
    TPE-V gray, 10 m
    Number of conductors
    4
    Conductor cross-section
    1.5 mm²
    Cable temperature, fixed routing
    -50...105 °C
    Cable temperature, flexible routing
    -25...105 °C
    Operating voltage Ub
    300 VDC / 300 VAC
    Rated current (40 °C)
    10.0 A