BCC A324-0000-10-003-VX44W6-060
SKU: BCC096J Discontinued. Replacement available
Price excluding VAT
Request a quote
    BCC096J (BCC A324-0000-10-003-VX44W6-060) - Single-ended cordsets - Connection: 7/8"-Female, angled, 4-pin, Cable: PVC Yellow, 6 m, Number of conductors: 4, Conductor cross-section: 16 AWG, Cable temperature, fixed routing: -40...105 °C, Operating voltage Ub: 600 VDC / 600 VAC, Rated current (40 °C): 10.0 A, Approval/Conformity: -, cULus, EAC
    Connection
    7/8"-Female, angled, 4-pin
    Cable
    PVC Yellow, 6 m
    Conductor cross-section
    16 AWG
    Cable temperature, fixed routing
    -40...105 °C
    Operating voltage Ub
    600 VDC / 600 VAC
    Rated current (40 °C)
    10.0 A