BCC A315-A315-30-330-PS85N4-090
SKU: BCC095L Discontinued. Replacement available
Price excluding VAT
Request a quote
    Connection 1
    7/8"-Female, straight, 5-pin
    Connection 2
    7/8"-Male, straight, 5-pin
    Interface
    DeviceNet Thick
    Cable
    PUR Shielded gray, 9 m, drag chain compatible
    Number of conductors
    4
    Operating voltage Ub
    300 VDC / 300 VAC
    Rated current (40 °C)
    9.0 A