WTB4FT-97A11120ZZZ
SKU: 1148339 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Photoelectric sensors | W4 | WTB4FT-97A11120ZZZ | Sensing range min. / max.: 7 mm / 120 mm | Functional principle: Photoelectric proximity sensor | Functional principle detail: Background suppression, DoubleLine | Switching output: PNP | Switching mode: Light switching | Connection type: Cable with plug M8, 3-pin, with knurled nut, 338 mm | Light source: PinPoint LED | Type of light: Visible red light | Housing material: VISTAL® | Adjustment: Teach-in button, Potentiometer, Teach-Turn adjustment | Housing: Rectangular
    Reference object
    Object with 90% remission factor (complies with standard white according to DIN 5033)
    Minimum distance between set sensing range and background (black 6% / white 90%)
    Shape of light spot
    DoubleLine, two parallel line-shaped light spots
    < +/- 1.5° (at TU= +23 °C)