SLG50S-240SAR11D1D
SKU: 1156191 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG50S-240SAR11D1D | Optical light exit: Slim | Beam separation: 50 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 2,400 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 4,900 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 3,500 mm
    Detection height
    2,400 mm
    Optical light exit
    Slim
    Beam function
    3 x cross beam
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “LOW”
    Number of beams
    48
    Scan time, parallel beam
    2.5 ms
    Scan time, cross beam
    4.9 ms
    Repeatability, parallel beam
    2.5 ms
    Repeatability, cross beam
    7.4 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    4.9 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    9.9 ms
    Max. response time, parallel beam
    7.9 ms
    Max. response time, cross beam
    15.2 ms
    Sender
    ≤ 38.6 mA2)
    Receiver
    ≤ 67.8 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V