SLG50S-240FBR21D11
SKU: 1152186 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Automation light grids | SLG-2 | SLG50S-240FBR21D11 | Optical light exit: Flat | Beam separation: 50 mm | Operating range: 6 m | Detection height: 2,400 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    500 mm ... 8,500 mm
    Parallel beam (recommended)
    500 mm ... 6,000 mm
    Detection height
    2,400 mm
    Optical light exit
    Flat
    Beam function
    3 x cross beam
    Pin 2 (MF)
    Alarm signal output (masked system status)
    Number of beams
    48
    Scan time, parallel beam
    3.9 ms
    Scan time, cross beam
    7.8 ms
    Repeatability, parallel beam
    3.9 ms
    Repeatability, cross beam
    11.8 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    15.7 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    31.4 ms
    Max. response time, parallel beam
    20.1 ms
    Max. response time, cross beam
    39.8 ms
    Sender
    ≤ 59.4 mA2)
    Receiver
    ≤ 67.8 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V