SLG50S-180FAR11A00
SKU: 1126862 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG50S-180FAR11A00 | Optical light exit: Flat | Beam separation: 50 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 1,800 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 4,900 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 3,500 mm
    Detection height
    1,800 mm
    Optical light exit
    Flat
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “HIGH”
    Teach-in (default)
    Auto teach-in
    Number of beams
    36
    Scan time, parallel beam
    2 ms
    Scan time, cross beam
    4 ms
    Repeatability, parallel beam
    2 ms
    Repeatability, cross beam
    5.9 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    4 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    7.9 ms
    Max. response time, parallel beam
    6.2 ms
    Max. response time, cross beam
    12.2 ms
    Sender
    ≤ 37.7 mA2)
    Receiver
    ≤ 60.6 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V