SLG50S-140SER11A00
SKU: 1117810 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Automation light grids | SLG-2 | SLG50S-140SER11A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 50 mm | Operating range: 1.5 m | Detection height: 1,400 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    70 mm ... 2,150 mm
    Parallel beam (recommended)
    70 mm ... 1,500 mm
    3 x cross beam (recommended)
    320 mm ... 1,500 mm
    Detection height
    1,400 mm
    Optical light exit
    Slim
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “HIGH”
    Teach-in (default)
    Auto teach-in
    Number of beams
    28
    Scan time, parallel beam
    1.6 ms
    Scan time, cross beam
    3.3 ms
    Repeatability, parallel beam
    1.6 ms
    Repeatability, cross beam
    4.9 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    3.3 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    6.6 ms
    Max. response time, parallel beam
    5.1 ms
    Max. response time, cross beam
    10.2 ms
    Sender
    ≤ 37.1 mA2)
    Receiver
    ≤ 55.8 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V