SLG50S-080SAR21D2D
SKU: 1147694 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Automation light grids | SLG-2 | SLG50S-080SAR21D2D | Optical light exit: Slim | Beam separation: 50 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 800 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 4,900 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 3,500 mm
    5 x cross beam (recommended)
    630 mm ... 3,500 mm
    Detection height
    800 mm
    Optical light exit
    Slim
    Minimum detectable object (MDO), parallel beam
    55 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 5 x cross beam
    ≥ 21 mm2)
    Minimum object width (MOW), 5 x cross beam
    38 %3)
    Beam function
    5 x cross beam
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “LOW”
    Number of beams
    16
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s5)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s5)
    Scan time, parallel beam
    1.4 ms
    Scan time, cross beam
    2.8 ms
    Repeatability, parallel beam
    1.4 ms
    Repeatability, cross beam
    4.2 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    2.8 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    5.6 ms
    Max. response time, parallel beam
    4.2 ms
    Max. response time, cross beam
    8.4 ms
    Sender
    ≤ 36.2 mA2)
    Receiver
    ≤ 48.6 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V