SLG50S-070SCR11A00
SKU: 1114784 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Automation light grids | SLG-2 | SLG50S-070SCR11A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 50 mm | Operating range: 1.7 m | Detection height: 700 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 2,400 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 1,700 mm
    3 x cross beam (recommended)
    Detection height
    700 mm
    55 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 3 x cross beam
    ≥ 29 mm2)
    Beam function
    Parallel beam
    Number of beams
    14
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s3)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s3)
    Scan time, parallel beam
    1.1 ms
    Scan time, cross beam
    2.1 ms
    Repeatability, parallel beam
    1.1 ms
    Repeatability, cross beam
    3.2 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    2.1 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    4.3 ms
    Max. response time, parallel beam
    3.2 ms
    Max. response time, cross beam
    6.6 ms
    Sender
    ≤ 36.05 mA2)
    Receiver
    ≤ 47.4 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V