SLG50S-020SDR11A00
SKU: 1128842 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG50S-020SDR11A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 50 mm | Operating range: 2.7 m | Detection height: 200 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    500 mm ... 3,800 mm
    Parallel beam (recommended)
    500 mm ... 2,700 mm
    3 x cross beam (recommended)
    Detection height
    200 mm
    55 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 3 x cross beam
    ≥ 29 mm2)
    Beam function
    Parallel beam
    Number of beams
    4
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s3)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s3)
    Scan time, parallel beam
    2 ms
    Scan time, cross beam
    4 ms
    Repeatability, parallel beam
    2 ms
    Repeatability, cross beam
    6 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    8 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    16 ms
    Max. response time, parallel beam
    9.8 ms
    Max. response time, cross beam
    19.6 ms
    Sender
    ≤ 57.2 mA2)
    Receiver
    ≤ 41.4 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V