SLG25S-240FAR21A00
SKU: 1134165 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-240FAR21A00 | Optical light exit: Flat | Beam separation: 25 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 2,400 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 4,900 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 3,500 mm
    Detection height
    2,400 mm
    Optical light exit
    Flat
    Pin 2 (MF)
    Teach-in input
    Number of beams
    96
    Scan time, parallel beam
    4.4 ms
    Scan time, cross beam
    8.9 ms
    Repeatability, parallel beam
    4.4 ms
    Repeatability, cross beam
    13.3 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    8.9 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    17.7 ms
    Max. response time, parallel beam
    14.5 ms
    Max. response time, cross beam
    27.4 ms
    Sender
    ≤ 42.2 mA2)
    Receiver
    ≤ 96.6 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V