SLG25S-200SAR21A00
SKU: 1138088 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-200SAR21A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 25 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 2,000 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 4,900 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 3,500 mm
    Detection height
    2,000 mm
    Pin 2 (MF)
    Teach-in input
    Number of beams
    80
    Scan time, parallel beam
    3.8 ms
    Scan time, cross beam
    7.6 ms
    Repeatability, parallel beam
    3.8 ms
    Repeatability, cross beam
    11.3 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    7.6 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    15.1 ms
    Max. response time, parallel beam
    12.3 ms
    Max. response time, cross beam
    23.3 ms
    Sender
    ≤ 41 mA2)
    Receiver
    ≤ 87 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V