SLG25S-180SAR11D41
SKU: 1116761 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-180SAR11D41 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 25 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 1,800 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 4,900 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 3,500 mm
    9 x cross beam (recommended)
    630 mm ... 3,500 mm
    Detection height
    1,800 mm
    30 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 9 x cross beam
    ≥ 11.5 mm2)
    Minimum object width (MOW), 9 x cross beam
    21 %3)
    Beam function
    9 x cross beam
    Pin 2 (MF)
    Alarm signal output (masked system status)
    Number of beams
    72
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s5)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s5)
    Scan time, parallel beam
    3.7 ms
    Scan time, cross beam
    7.4 ms
    Repeatability, parallel beam
    3.7 ms
    Repeatability, cross beam
    11.1 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    7.4 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    14.8 ms
    Max. response time, parallel beam
    11.9 ms
    Max. response time, cross beam
    22.6 ms
    Sender
    ≤ 40.4 mA2)
    Receiver
    ≤ 82.2 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V