SLG25S-160SER21A00
SKU: 1150322 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-160SER21A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 25 mm | Operating range: 1.5 m | Detection height: 1,600 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    70 mm ... 2,150 mm
    Parallel beam (recommended)
    70 mm ... 1,500 mm
    3 x cross beam (recommended)
    160 mm ... 1,500 mm
    Detection height
    1,600 mm
    30 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 3 x cross beam
    ≥ 16.5 mm2)
    Beam function
    Parallel beam
    Pin 2 (MF)
    Teach-in input
    Number of beams
    64
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s3)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s3)
    Scan time, parallel beam
    3.1 ms
    Scan time, cross beam
    6.2 ms
    Repeatability, parallel beam
    3.1 ms
    Repeatability, cross beam
    9.4 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    6.2 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    12.5 ms
    Max. response time, parallel beam
    10.1 ms
    Max. response time, cross beam
    19.3 ms
    Sender
    ≤ 39.8 mA2)
    Receiver
    ≤ 77.4 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V