SLG25S-160SBR11A00
SKU: 1127472 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-160SBR11A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 25 mm | Operating range: 6 m | Detection height: 1,600 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    500 mm ... 8,500 mm
    Parallel beam (recommended)
    500 mm ... 6,000 mm
    3 x cross beam (recommended)
    Detection height
    1,600 mm
    30 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 3 x cross beam
    ≥ 16.5 mm2)
    Beam function
    Parallel beam
    Pin 2 (MF)
    Teach-in input
    Number of beams
    64
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s3)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s3)
    Scan time, parallel beam
    5 ms
    Scan time, cross beam
    9.9 ms
    Repeatability, parallel beam
    5 ms
    Repeatability, cross beam
    14.9 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    19.8 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    39.7 ms
    Max. response time, parallel beam
    25.5 ms
    Max. response time, cross beam
    50.3 ms
    Sender
    ≤ 60.2 mA2)
    Receiver
    ≤ 77.4 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V