SLG25S-140FDR11D0D
SKU: 1149542 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-140FDR11D0D | Optical light exit: Flat | Beam separation: 25 mm | Operating range: 2.7 m | Detection height: 1,400 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    500 mm ... 3,800 mm
    Parallel beam (recommended)
    500 mm ... 2,700 mm
    Detection height
    1,400 mm
    Optical light exit
    Flat
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “LOW”
    Number of beams
    56
    Scan time, parallel beam
    4.4 ms
    Scan time, cross beam
    8.9 ms
    Repeatability, parallel beam
    4.4 ms
    Repeatability, cross beam
    13.3 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    17.8 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    35.5 ms
    Max. response time, parallel beam
    22.8 ms
    Max. response time, cross beam
    45 ms
    Sender
    ≤ 59.8 mA2)
    Receiver
    ≤ 72.6 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V