SLG25S-100SBR21D0D
SKU: 1157009 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-100SBR21D0D | Optical light exit: Slim | Beam separation: 25 mm | Operating range: 6 m | Detection height: 1,000 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    500 mm ... 8,500 mm
    Parallel beam (recommended)
    500 mm ... 6,000 mm
    3 x cross beam (recommended)
    Detection height
    1,000 mm
    Optical light exit
    Slim
    Minimum detectable object (MDO), parallel beam
    30 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 3 x cross beam
    ≥ 16.5 mm2)
    Beam function
    Parallel beam
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “LOW”
    Number of beams
    40
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s3)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s3)
    Scan time, parallel beam
    3.4 ms
    Scan time, cross beam
    6.8 ms
    Repeatability, parallel beam
    3.4 ms
    Repeatability, cross beam
    10.2 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    13.6 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    27.2 ms
    Max. response time, parallel beam
    17.4 ms
    Max. response time, cross beam
    34.5 ms
    Sender
    ≤ 59 mA2)
    Receiver
    ≤ 63 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V