SLG25S-100FAR21D40
SKU: 1121272 Доступно к заказу
Цена без НДС
Запросить цену
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-100FAR21D40 | Optical light exit: Flat | Beam separation: 25 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 1,000 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 4,900 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 3,500 mm
    9 x cross beam (recommended)
    630 mm ... 3,500 mm
    Detection height
    1,000 mm
    Optical light exit
    Flat
    Minimum detectable object (MDO), parallel beam
    30 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 9 x cross beam
    ≥ 11.5 mm2)
    Minimum object width (MOW), 9 x cross beam
    21 %3)
    Beam function
    9 x cross beam
    Pin 2 (MF)
    Teach-in input
    Number of beams
    40
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s5)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s5)
    Scan time, parallel beam
    2.4 ms
    Scan time, cross beam
    4.8 ms
    Repeatability, parallel beam
    2.4 ms
    Repeatability, cross beam
    7.2 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    4.8 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    9.6 ms
    Max. response time, parallel beam
    7.5 ms
    Max. response time, cross beam
    14.5 ms
    Sender
    ≤ 38 mA2)
    Receiver
    ≤ 63 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V