SLG25S-080SER21A00
SKU: 1157488 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-080SER21A00 | Optical light exit: Slim | Beam separation: 25 mm | Operating range: 1.5 m | Detection height: 800 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    70 mm ... 2,150 mm
    Parallel beam (recommended)
    70 mm ... 1,500 mm
    3 x cross beam (recommended)
    160 mm ... 1,500 mm
    Detection height
    800 mm
    Optical light exit
    Slim
    Minimum detectable object (MDO), parallel beam
    30 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 3 x cross beam
    ≥ 16.5 mm2)
    Beam function
    Parallel beam
    Pin 2 (MF)
    Teach-in input
    Number of beams
    32
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s3)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s3)
    Scan time, parallel beam
    1.8 ms
    Scan time, cross beam
    3.6 ms
    Repeatability, parallel beam
    1.8 ms
    Repeatability, cross beam
    5.4 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    3.6 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    7.2 ms
    Max. response time, parallel beam
    5.7 ms
    Max. response time, cross beam
    11.2 ms
    Sender
    ≤ 37.4 mA2)
    Receiver
    ≤ 58.2 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V