SLG25S-060SDR11D0D
SKU: 1156458 Disponible sur commande
Prix hors TVA
Demander un devis
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-060SDR11D0D | Optical light exit: Slim | Beam separation: 25 mm | Operating range: 2.7 m | Detection height: 600 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    500 mm ... 3,800 mm
    Parallel beam (recommended)
    500 mm ... 2,700 mm
    Detection height
    600 mm
    Pin 4 (OUT)
    Object detection output = “LOW”
    Number of beams
    24
    Scan time, parallel beam
    2.4 ms
    Scan time, cross beam
    4.7 ms
    Repeatability, parallel beam
    2.4 ms
    Repeatability, cross beam
    7.1 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    9.4 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    18.9 ms
    Max. response time, parallel beam
    11.9 ms
    Max. response time, cross beam
    23.9 ms
    Sender
    ≤ 58.2 mA2)
    Receiver
    ≤ 53.4 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V