SLG25S-060FAR11D31
SKU: 1121765 Saadaval tellimisel
Hind käibemaksuta
Küsi pakkumist
    Automation light grids | SLG-2 | SLG25S-060FAR11D31 | Optical light exit: Flat | Beam separation: 25 mm | Operating range: 3.5 m | Detection height: 600 mm | Length of cable: 150 mm
    Limit values
    440 mm ... 4,900 mm
    Parallel beam (recommended)
    440 mm ... 3,500 mm
    7 x cross beam (recommended)
    470 mm ... 3,500 mm
    Detection height
    600 mm
    Optical light exit
    Flat
    Minimum detectable object (MDO), parallel beam
    30 mm2)
    Minimum detectable object (MDO), 7 x cross beam
    ≥ 12 mm2)
    Minimum object width (MOW), 7 x cross beam
    31 %3)
    Beam function
    7 x cross beam
    Pin 2 (MF)
    Alarm signal output (masked system status)
    Number of beams
    24
    Initialization time
    0.4 s ... 2 s5)
    Teach-in time
    0.75 s ... 50 s5)
    Scan time, parallel beam
    1.7 ms
    Scan time, cross beam
    3.5 ms
    Repeatability, parallel beam
    1.7 ms
    Repeatability, cross beam
    5.2 ms
    Minimum dwell time, parallel beam
    3.5 ms
    Minimum dwell time, cross beam
    6.9 ms
    Max. response time, parallel beam
    5.3 ms
    Max. response time, cross beam
    10.4 ms
    Sender
    ≤ 36.8 mA2)
    Receiver
    ≤ 53.4 mA2)
    Output signal voltage HIGH/LOW
    UB-3 V/<3 V
    Input signal voltage HIGH/LOW
    >15 V/<5 V